I POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Regulamin określa zasady uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Ośrodka Salmonella IMMUNOLAB sp. z o.o. Przepisy niniejszego Regulaminu stanowią̨ integralną część zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu i obowiązują wszystkich uczestników.
  2. Dla potrzeb niniejszego Regulaminu przyjęto następujące definicje:
    1. Organizator – przedsiębiorca szczegółowo określony przy wyborze i złożeniu zamówienia na dane szkolenie.
    2. Uczestnik – osoba fizyczna, pełnoletnia, dokonująca rejestracji na szkolenie drogą elektroniczną (mailowo na adres: szkolenia@immunolab.com.pl) lub poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Organizatora: https://immunolab.com.pl/zapisy/.
    3. Wymagania kwalifikacyjne – wymagania ogólne dotyczące wszystkich szkoleń objętych niniejszym Regulaminem oraz każdego z Uczestników, obejmująca wymagania określone w ppkt b oraz posiadające wykształcenie minimum średnie. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia w przypadku, gdy składający formularz rejestracyjny nie spełnia wymogów do uczestnictwa w danym szkoleniu.
    4. Wymagania szczególne – wymagania określone w opisie każdego ze szkoleń, jeżeli udział w nich wymaga posiadania określonych predyspozycji, wiedzy lub kwalifikacji, a także zgody na udział w szkoleniu, które odbywa się w szczególnych warunkach, jeżeli jest osobno wymagana przez Organizatora. W niektórych szkoleniach wymagane jest zapoznanie się lub oświadczenie o zapoznaniu się z instruktażem ogólnym lub szczegółowym, a także zasadami BHP w miejscu szkolenia. W szkoleniach, których realizacja odbywa się z użyciem bakterii chorobotwórczych, nie mogą brać udziału kobiety w ciąży. Osoby z niepełnosprawnością muszą poinformować Organizatora szkolenia w formularzu rejestracyjnym, że posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, w celu dostosowania szkolenia. Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia w przypadku, gdy składający formularz rejestracyjny nie spełnia wymogów do uczestnictwa w danym szkoleniu.
    5. Zamawiający – osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która kieruje Uczestnika na szkolenie lub Uczestnik osobiście, jeżeli zamawia szkolenie na własną rzecz i koszt.Konsument – osoba fizyczna – Uczestnik i/lub Zamawiający dokonujący z Organizatorem czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  3.  Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Ośrodka Salmonella IMMUNOLAB sp. z o.o. świadczy usługi drogą elektroniczną na podstawie niniejszego Regulaminu, polegające na umożliwieniu zapoznania się z ofertą szkoleń poprzez wyświetlanie i odczytywanie ich treści oraz umożliwieniu zapisów na szkolenia poprzez formularz zawarty na stronie internetowej https://immunolab.com.pl/zapisy/, przesłanie wiadomości przez umieszczony na niej formularz kontaktowy. Usługi te są nieodpłatne oraz wymagają: połączenia z siecią Internetową, przeglądarki internetowej umożliwiającej wyświetlanie na ekranie komputera dokumentów HTML oraz posiadania konta na poczcie elektronicznej. W serwisie mogą być wykorzystywane następujące technologie: Java, JavaScript, Macromedia Flash, XML, PHP, DHTML, cookies, HTML, CSS. 
  4. Uczestnicy i/lub Zamawiający zobowiązani są do przestrzegania zakazu nadużywania środków komunikacji elektronicznej oraz nie dostarczania przez, lub do systemu teleinformatycznego treści powodujących zachwianie pracy lub przeciążenie systemu teleinformatycznego oraz naruszających dobra osób trzecich, ogólnie przyjęte normy społeczne lub treści niezgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
  5. Z uwagi na bezpieczeństwo, osoba będąca w ciąży, która chce wziąć udział w oferowanym szkoleniu powinna poinformować o tym prowadzącego szkolenie. Uczestnik, który nie poinformował o tym fakcie prowadzącego ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie związane z tym konsekwencje.
  6. Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Ośrodka Salmonella IMMUNOLAB sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, aby zapewnić prawidłowe i nieprzerwane działanie strony internetowej www.immunolab.com.pl i zastrzega sobie prawo do prowadzenia prac konserwacyjnych mogących powodować utrudnienia lub uniemożliwiać korzystanie. 

 

II ZASADY UCZESTNICTWA

 Podstawą uczestnictwa w szkoleniu jest:

  1. Spełnienie Wymagań Kwalifikacyjnych i Szczególnych do uczestnictwa w wybranym szkoleniu.
  2. Dokonanie rejestracji drogą elektroniczną (mailowo na adres: szkolenia@immunolab.com.pl) lub poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Organizatora: https://immunolab.com.pl/zapisy/.
  3. Formularz rejestracyjny powinien zostać wypełniony danymi aktualnymi i zgodnymi ze stanem rzeczywistym.
  4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez Uczestnika bądź Zamawiającego danych nieprawidłowych, nieprawdziwych bądź niekompletnych.
  5. Wniesienie opłaty za uczestnictwo w terminie zgodnym z niniejszym Regulaminem (pkt V – Płatność)
  6. Wypełnienie formularza rejestracyjnego wraz z wpisem na listę Uczestników szkolenia jest jednoznaczne z zawarciem umowy z Organizatorem zgodnie z Regulaminem i akceptacją postanowień Regulaminu.
  7. Uczestnik, który dokonał płatności za szkolenie, a nie został wpisany na listę szkolenia z uwagi na brak dostępności miejsc, otrzyma pełen zwrot opłaty lub zaliczenie/przeksięgowanie wpłaty na to samo szkolenie w innym terminie lub inne szkolenie tego samego Organizatora. Zwrot opłaty nastąpi najpóźniej w terminie 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

 

III WARUNKI UKOŃCZENIA SZKOLENIA

  1. Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność podczas wszystkich dni trwania szkolenia.
  2. Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o uczestniczeniu i jego ukończeniu.

 

IV PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY – DOTYCZY WYŁĄCZNIE KONSUMENTÓW

  1. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U.2019.134) Uczestnik/Zamawiający, będący osobą fizyczną (Konsument) ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia tj. potwierdzenia przez Organizatora uczestnictwa w zamówionym szkoleniu.
  2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Uczestnik/Zamawiający może złożyć poprzez przesłanie oświadczenia na adres e-mail: szkolenia@immunolab.com.pl, bądź drogą pocztową na adres właściwego Organizatora. 
  3. Organizator niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy prześle do Uczestnika/Zamawiającego wiadomość e-mail z potwierdzeniem otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
  4. Uczestnikowi/Zamawiającemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku szkolenia rozpoczętego (lub już zakończonego) przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy, o czym Uczestnik/Zamawiający został poinformowany przed rozpoczęciem szkolenia i na co udzielił zgody.

V REZYGNACJA ZE SZKOLENIA – DOTYCZY WSZYSTKICH ZAMAWIAJĄCYCH I UCZESTNIKÓW

  1. Rezygnację ze szkolenia Uczestnik/Zamawiający powinien zgłosić Organizatorowi w drodze wiadomości e-mail na adres: szkolenia@immunolab.com.pl.
  2. Jeśli rezygnacja została zgłoszona Organizatorowi na dwa tygodnie przed terminem szkolenia wszelkie opłaty uiszczone przez Uczestnika/Zamawiającego zostają zwrócone w całości lub przesunięte na kolejne proponowane przez Organizatora szkolenie, zgodnie z decyzją Uczestnika/Zamawiającego.
  3. W przypadku Konsumentów: W przypadku zgłoszenia Organizatorowi rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż dwa tygodnie przed szkoleniem, Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu na rzecz Uczestnika/Zamawiającego uiszczonej kwoty. Rezygnacja jest niezależna od prawa odstąpienia od umowy, o którym mowa w pkt. IV niniejszego Regulaminu.
  4. W przypadku gdy Zamawiającym i/lub Uczestnikiem jest inny podmiot niż Konsument:
  1. W przypadku zgłoszenia Organizatorowi rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż dwa tygodnie przed szkoleniem, Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu na rzecz Uczestnika/Zamawiającego uiszczonej kwoty.
  2. W przypadku zgłoszenia Organizatorowi rezygnacji ze szkolenia w terminie krótszym niż 7 dni przed szkoleniem, Zamawiający/Uczestnik zostanie obciążony ceną szkolenia.

VI PŁATNOŚĆ

  1. Cena każdego szkolenia jest dostępna w ofercie znajdującej się na stronie internetowej https://immunolab.com.pl/zapisy/
  2. Cena szkolenia obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o udziale w szkoleniu.
  3. Uczestnik/Zamawiający we własnym zakresie pokrywa koszty dojazdu, zakwaterowania oraz posiłków.
  4. Ceny szkolenia podawane w ofercie są podawane w polskich złotych i są ceną ostateczną, tj. zawierają wszystkie podatki i inne obciążenia publicznoprawne lub są z nich zwolnione.
  5. Płatności za szkolenie należy dokonać jednorazowo. Brak wpłaty w określonym terminie oznacza rezygnację ze szkolenia oraz skutki związane z rezygnacją określone w pkt. V.
  6. Opłatę za uczestnictwo w szkoleniu Uczestnik/Zamawiający uiszcza w procesie zamówienia poprzez płatność online lub wpłaca na numer rachunku bankowego zgodny z wystawioną fakturą proforma. Warunki dodatkowe:
    1. Płatności online – uczestnik opłaca zamówienie w ostatnim etapie procesu zamówienia poprzez bramkę płatności online na stronie https://immunolab.com.pl/zapisy/ 
      1. Uczestnik otrzyma potwierdzenie wniesienia opłaty automatycznie z systemu.
      2. W ciągu 4 dni od wniesienia opłaty przesłana zostanie wiadomość e-mail z informacją o zapisie Uczestnika na szkolenie/rezerwacji miejsca.
    2. Opłata faktury proforma – wniesienie opłaty za szkolenie w terminie 7 dni od daty otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia oraz fakturą proforma (chyba, że w fakturze wskazano inny termin płatności). Opłatę należy uiścić na rachunek bankowy widniejący na fakturze proforma.
      1. Uczestnik otrzyma wiadomość e-mail w terminie 4 dni od dnia wpływu opłaty za szkolenie na rachunek bankowy wskazany przez Organizatora z potwierdzeniem przyjęcia opłaty oraz informacją o zapisie Uczestnika na szkolenie/rezerwacji miejsca.
      2. Brak wpłaty w terminie określonym w pkt. 5 powyżej oznacza rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu.
      3. Organizator zastrzega sobie prawo do zamknięcia listy głównej, jeżeli liczba chętnych na dane szkolenie będzie większa niż liczba wolnych miejsc. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność księgowania wpłat na rachunku bankowym oraz spełnienie wymagań niniejszego Regulaminu. Zgłoszenia, które wpłyną po zamknięciu listy głównej, będą wpisywane na listę rezerwową lub Organizator wyznaczy nowy termin szkolenia (dla osób z listy rezerwowej) lub Organizator odmówi przyjęcia zgłoszenia.
  7. Faktura jest wystawiana w momencie wykonania usługi, tj. po odbytym szkoleniu i przekazywana uczestnikowi w ostatnim dniu trwania szkolenia.
  8. W przypadku Zamawiających zwolnionych z podatku VAT wymagane jest przesłanie oświadczenia i uwzględnienie tej informacji w oknie “Uwagi” w formularzu zgłoszeniowym na szkolenie.

VII SPRAWY ORGANIZACYJNE I SYTUACJE NIEPRZEWIDZIANE

  1. Termin szkolenia ustalany jest indywidualnie z Uczestnikiem – dokonuje on wyboru ze wskazanych terminów w opisie oferowanego szkolenia na stronie https://immunolab.com.pl/zapisy/ lub ustala indywidualny termin. Zapis na termin realizacji szkolenia bliższy niż 14 dni od daty zakupu jest możliwy tylko po indywidualnych ustaleniach, w szczególnych przypadkach. 
  2. Program oraz miejsce realizacji każdego szkolenia dostępny jest w ofercie znajdującej się na stronie internetowej: https://immunolab.com.pl/zapisy/. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania ewentualnych zmian. Zajęcia w ramach szkolenia odbywać się będą zgodnie z przyjętym harmonogramem i planem.
  3. Organizator w uzasadnionych przypadkach zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia lub zmiany jego terminu do 3 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia. W takiej sytuacji zostanie zaproponowany kolejny termin szkolenia za porozumieniem zainteresowanych stron lub zwrot wpłaconej kwoty za szkolenie w pełnej wysokości.
  4. W przypadku nieobecności prowadzącego szkolenie z przyczyn losowych, Organizator podejmuje niezwłoczne działania w celu zapewnienia zastępstwa przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach i kompetencjach, gwarantujących właściwą realizację szkolenia. Jeśli organizacja zastępstwa nie jest możliwa, Uczestnicy/ Zamawiający zostaną niezwłocznie poinformowani o odwołaniu szkolenia, a nowy termin zostanie ustalony w porozumieniu z uczestnikami.
  5. W przypadku awarii technicznej lub niedostępności sali uniemożliwiającej przeprowadzenie szkolenia, Organizator zobowiązuje się zapewnić alternatywne miejsce szkolenia lub urządzenia spełniające wymagane standardy techniczne. W razie braku możliwości zorganizowania zastępczych zasobów, Uczestnicy/Zamawiajacy zostaną niezwłocznie poinformowani o nowym dogodnym terminie szkolenia lub o zmianie formy jego realizacji.
  6. Szkolenia odbywają się w miejscach spełniających wymagania BHP i PPOŻ. W przypadku wystąpienia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników lub siły wyższej, Organizator ma prawo przerwać lub odwołać szkolenie. Uczestnicy/Zamawiający zostaną niezwłocznie poinformowani o nowym dogodnym terminie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sytuacje wynikające z działania siły wyższej.
  7. W sytuacji, gdy nieobecnych jest co najmniej 80% uczestników, Organizator, po konsultacji z pozostałymi uczestnikami, może podjąć decyzję o zmianie terminu szkolenia lub jego formy, pod warunkiem, że nie wpłynie to na realizację celów szkoleniowych.
  8. W przypadku odwołania szkolenia z przyczyn leżących po stronie Organizatora, Uczestnikom/Zamawiającym przysługuje pełny zwrot kosztów uczestnictwa lub możliwość wzięcia udziału w szkoleniu w nowym terminie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
  9. W sytuacji, gdy szkolenie zostaje odwołane z powodu siły wyższej, organizator nie ponosi odpowiedzialności za dodatkowe koszty poniesione przez uczestników (np. koszty transportu lub zakwaterowania). Organizator/Zamawiajacy może zaproponować nowy termin szkolenia bez naliczania dodatkowych opłat.
  10. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formy szkolenia (np. z formy stacjonarnej na zdalną) w przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie szkolenia w formie pierwotnej. O wszelkich zmianach Uczestnicy/Zamawiający zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.
  11. W przypadku zmiany formy szkolenia, Uczestnicy/Zamawiajacy mają prawo do rezygnacji z udziału, przy czym organizator zobowiązuje się do zwrotu pełnej kwoty za szkolenie.
  12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku działania siły wyższej lub okoliczności niezależnych od jego woli, które uniemożliwiły przeprowadzenie szkolenia w zaplanowanej formie.
  13. W przypadku odwołania szkolenia z winy Organizatora, Uczestnicy/Zamawiajacy mają prawo do wyboru pomiędzy zwrotem pełnej kwoty a udziałem w szkoleniu w innym terminie.
  14. Organizator jest uprawniony do świadczenia usług przy pomocy podwykonawców, współpracowników, pracowników. Organizator odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców, współpracowników, pracowników, jak za własne działania i zaniechania.
  15. Wszystkie szkolenia prowadzone są w języku polskim. Osoby prowadzące mogą korzystać ze specjalistycznych materiałów źródłowych w języku angielskim na potrzeby przygotowania części teoretycznej szkolenia.
  16. Uczestnicy przed rozpoczęciem szkolenia są zobowiązani do okazania  prowadzącemu szkolenie dokument tożsamości ze zdjęciem w celu weryfikacji tożsamości i  pełnoletności.

 

IX ODPOWIEDZIALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW

  1. Odpowiedzialność Organizatora wobec Zamawiającego nie będącego Konsumentem z wszystkich tytułów w szczególności w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem szkolenia, jak również z przepisów prawa, jest ograniczona do wysokości wynagrodzenia za szkolenie którego dotyczy szkoda. Odpowiedzialność Organizatora za szkodę Zamawiającego w postaci utraconych korzyści jest wyłączona.
  2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy Uczestników, które mogą̨ zostać zagubione, zniszczone bądź skradzione podczas szkolenia, jeśli nie zostały umieszczone w miejscu wskazanym przez Organizatora..
  3. Uczestnicy są̨ zobowiązani do przestrzegania zasad BHP, jakie obowiązują na terenie obiektu, w którym organizowane jest szkolenie. Organizator przed rozpoczęciem szkolenia ma obowiązek zapoznać Uczestnika z zasadami, jakie panują w laboratorium. Uczestnik potwierdza ten fakt, poświadczając stosowny dokument własnoręcznym podpisem (dokument “Regulamin BHP dla uczestników szkoleń HP/20  – oświadczenie uczestnika szkoleń PROTO/HP/20/2)”.
  4. Uczestnicy akceptują zagrożenia obecne w miejscu prowadzenia szkolenia, o których zostali poinformowani, w tym w Warunkach Szczególnych i wyrazili na nie zgodę poprzez zgłoszenie oraz zakwalifikowanie do szkolenia.
  5. Uczestnicy ponoszą̨ pełną odpowiedzialność materialną za dokonane przez siebie zniszczenia na terenie obiektu, w którym odbywa się szkolenie.
  6. Umowa zawarta zgodnie z Regulaminem jest umową starannego działania. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za efekty przyswojenia wiedzy przez Uczestników, w tym osiągnięcie pozytywnych wyników na ewentualnych testach lub egzaminach kierunkowych z użyciem wiedzy uzyskanej na szkoleniu. 

X REKLAMACJE

  1. Uczestnik/Zamawiający może składać reklamacje, także w odniesieniu do usług świadczonych droga elektroniczną poprzez formularz reklamacyjny dostępny na stronie ineternetowej https://immunolab.com.pl/formularz-reklamacji/ w terminie 7 dni od zakończenia danego szkolenia.
  2. W zgłoszeniu reklamacyjnym należy co najmniej podać imię nazwisko, termin i miejsce szkolenia, przedmiot reklamacji wraz z uzasadnieniem oraz oczekiwania zgłaszającego reklamację względem Organizatora.
  3. Organizator rozpoznaje reklamacje nie później niż w terminie 14 dni od dnia wpływu zgłoszenia reklamacyjnego w sposób w jaki została zgłoszona reklamacja.

XI REGULACJE DOTYCZĄCE NAGRYWANIA, FOTOGRAFOWANIA I OCHRONY PRAW AUTORSKICH

  1. Zabronione jest filmowanie, nagrywanie dźwięku i fotografowanie podczas szkolenia bez zgody Organizatora.
  2. Wszystkie materiały wykorzystywane oraz udostępniane Uczestnikom przez Organizatora objęte są Prawem Autorskim.
  3. Żadna część materiałów szkoleniowych nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych – bez pisemnej zgody Organizatora.
  4. Szkolenie może być filmowane oraz fotografowane przez Organizatora za zgodą Uczestnika.
  5. W przypadku zgody Uczestnika, o której mowa w pkt. XI ust. 4 Udział w szkoleniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez Uczestnika na nieodpłatne wykorzystanie jego wizerunku, tj. nieodpłatne wykorzystywanie nagrań oraz zdjęć ze szkoleń przez Organizatora w celach komercyjnych/w celach szkoleniowych i promocyjno – reklamowych.
  1. Gdy Uczestnik zostanie sfilmowany lub sfotografowany w ramach udziału w szkoleniu.
  2. Gdy Uczestnik dobrowolnie wyrazi zgodę̨ na udzielenie wywiadu przed kamerą, bądź pozowaniem do zdjęcia.

XII OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

  1. Administratorem danych osobowych Uczestnika/Zamawiającego jest Organizator. 
  2. Ochrona Danych Osobowych jest realizowana zgodnie z Polityką Prywatności dostępną na stronie internetowej.

 

XIII POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. We wszystkich sprawach organizacyjnych (wszelka pomoc, pytania, problemy) uczestnicy powinni kontaktować się z Kierownikiem Szkoleń, mgr Magdaleną Ponichterą, mail: m.ponichtera@immunolab.com.pl lub na e-mail ogólny: szkolenia@immunolab.com.pl.
  2. Kontakt jest możliwy od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.
  3. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia i jest udostępniony nieodpłatnie za pośrednictwem strony internetowej www.immunolab.com.pl w formie, która umożliwia jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie. Zmiany w Regulaminie podlegają ogłoszeniu w trybie publikacji na ww. stronie internetowej i wiążą od chwili ich wprowadzenia. 
  4. Żadne z postanowień niniejszego Regulaminu nie ma na celu naruszenia ustawowych praw Konsumenta. W przypadku jakichkolwiek sprzeczności postanowień niniejszego Regulaminu z prawami Konsumentów wynikającymi z powszechnie obowiązujących przepisów – w miejsce zakwestionowanych postanowień Regulaminu stosowane będą zawsze ustawowe regulacje.
  5. Konsumentom przysługuje możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl w zakładce „Polubowne rozwiązywanie sporów konsumenckich”. Skorzystanie z pozasądowych sposobów dochodzenia roszczeń i rozstrzygania sporów jest dobrowolne i może mieć miejsce wyłącznie, gdy obie strony sporu wyrażą na to zgodę.
  6. Dla Uczestników/Zamawiających niebędących Konsumentami dla wszystkich umów obowiązuje prawo polskie, a sądem wyłącznie właściwym dla rozstrzygania wszystkich sporów jest sąd właściwy dla siedziby Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Ośrodka Salmonella Immunolab sp. z o.o. Zdanie poprzednie nie dotyczy osób fizycznych zawierających umowę bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tych osób charakteru zawodowego w rozumieniu art. 556 (4) Kodeksu cywilnego.