Karolina Tarsalewska
Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania, produkcji i kontroli jakości wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro, w tym surowic do diagnostyki bakterii Salmonella w Immunolab.
Wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w pracach badawczo-rozwojowych przy opracowywaniu preparatów weterynaryjnych z wykorzystaniem rozmaitych technik biologicznych m.in. metod chromatograficznych, spektroskopii UV-Vis, testów ELISA, hodowli mikroorganizmów w bioreaktorach. Pełniła kluczowe role w licznych projektach badawczych, skupiających się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie immunologii i szczepionek dla zwierząt.
Obecnie zajmuje stanowisko Starszego Specjalisty ds. Kontroli Jakości w Immunolab. Pełni także funkcję Kierownika Działu Kontroli Jakości oraz Pełnomocnika Systemu Zarządzania Jakością wytwórców wyrobów medycznych wg ISO 13485:2016 oraz Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Dodatkowo pełni funkcję Osoby Odpowiedzialnej za Zgodność Regulacyjną zgodnie z wymogami rozporządzenia UE dot. wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro IVDR – odpowiada za zapewnienie zgodności produktów i procesów z wymaganiami regulacyjnymi związanymi z wprowadzaniem na rynek tych wyrobów m.in. ścisłą kontrolę dokumentacji technicznej, procedur walidacyjnych i weryfikacyjnych, monitorowanie zgodności z aktualnymi przepisami. Wykazuje się doskonałymi umiejętnościami w zakresie audytów, wdrażania i nadzorowania systemów zarządzania zgodnych z międzynarodowymi normami. Posiada kwalifikacje audytora wewnętrznego ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018.
Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada tytuł magistra biologii ze specjalizacją w zakresie mikrobiologii. Ukończyła studia podyplomowe z obszarze Standardów ISO i Zarządzania przez jakość TQM na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów w zakresie mikrobiologii.
Dzięki bogatemu doświadczeniu, szerokiej wiedzy oraz praktycznym umiejętnościom szkoleniowym Karolina jest cenionym trenerem w zakresie usług szkoleniowych. Prowadzi szkolenie:
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniach prowadzonych przez Karolinę lub chcesz dowiedzieć się więcej o jej pracy, zapraszamy do kontaktu:
Dołącz do grona zadowolonych uczestników i rozwijaj swoją karierę pod okiem doświadczonego specjalisty!
Karolina prowadzi szkolenia:
- Diagnostyka serologiczna bakterii Salmonella w oparciu o normy PN-EN ISO 6579-1, ISO-TR 6579-3
- Izolacja i identyfikacja bakterii
- Podstawy mikrobiologii
Magdalena Ponichtera
Doświadczony pracownik w dziale Badań i Rozwoju w IMMUNOLAB sp. z o.o.
Od 2018 roku zajmuje się badaniami z zakresu biologii molekularnej, inżynierii genetycznej oraz immunochemii. Pełni funkcję młodszego specjalisty ds. BiR, a od 2024 roku kieruje Działem Szkoleń. Jest odpowiedzialna za nadprodukcję i oczyszczanie białek, wykonywanie testów immunochemicznych oraz reakcje PCR i qPCR. Była kluczowym członkiem zespołu przy projektach dotyczących opracowania szczepionek dla zwierząt, w tym pierwszej polskiej szczepionki przeciwko zakażeniom wywoływanym przez bakterie E. coli, Campylobacter jejuni, a także leku i szczepionki na mastitis krów. Bierze czynny udział w opracowywaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w przedsiębiorstwie. Ukończyła biotechnologię molekularną na Politechnice Gdańskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Aktywnie zarządza i rozwija dział Szkoleń ponadto współprowadzi szkolenia z zakresu real-time PCR, PCR oraz technik biologii molekularnej, a także współprowadzi social-media przedsiębiorstwa.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniach prowadzonych przez Magdalenę lub chcesz dowiedzieć się więcej o jej pracy, zapraszamy do kontaktu:
- E-mail: m.ponichtera@immunolab.com.pl
Dołącz do grona zadowolonych uczestników i rozwijaj swoją karierę w biotechnologii pod okiem doświadczonego specjalisty!
Magdalena prowadzi szkolenia:
Sandra Słomińska
Doświadczony mikrobiolog z wieloletnim stażem w badaniach laboratoryjnych i analityce mikroorganizmów.
Specjalista BHP z doświadczeniem w zapewnianiu bezpieczeństwa i higieny pracy w branży biotechnologicznej. Podczas studiów magisterskich badała zdolność pochłaniania u królików zarażonych eksperymentalnie trzema szczepami będącymi wariantami antygenowymi wirusa RHD (rabbit haemorrhagic disease). Ponadto podczas studiów odbyła praktyczne szkolenie w wiwarium katedry mikrobiologii i immunologii. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych (PolLASA).
W przedsiębiorstwie Immunolab zatrudniona od 2017 roku, obecnie na stanowisku Starszego specjalisty ds. produkcji. Pełni funkcję kierownika Działu Produkcji oraz Specjalisty ds. BHP. Aktywnie uczestniczy w pracach B+R. Odpowiedzialna za prowadzenie badań i wdrożenie w roku 2022 wyrobu medycznego – osocze królicze do identyfikacji gronkowców koagulazo-dodatnich. Posiada wieloletnie doświadczenie (od 2017) w produkcji surowic do identyfikacji bakterii Salmonella. Ukończyła kurs metodyczny dla wykładowców i organizatorów szkoleń. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla różnych grup odbiorców. Szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny m.in.: izolacja i identyfikacja bakterii, serologiczna identyfikacja bakterii Salmonella, oznaczanie antybiotykowrażliwości bakterii.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniach prowadzonych przez Sandrę lub chcesz dowiedzieć się więcej o jej pracy, zapraszamy do kontaktu:
- Email: s.slominska@immunolab.com.pl
Dołącz do grona zadowolonych uczestników i rozwijaj swoją karierę w mikrobiologii i biotechnologii pod okiem doświadczonego specjalisty!
Sandra prowadzi szkolenia:
- Diagnostyka serologiczna bakterii Salmonella w oparciu o normy PN-EN ISO 6579-1, ISO-TR 6579-3
- Izolacja i identyfikacja bakterii
- Podstawy mikrobiologii
- Oznaczanie antybiotykowrażliwości drobnoustrojów
Hanna Sominka-Pierzchlewicz
Posiada długoletnie doświadczenie w zakresie eksperymentalnej biologii molekularnej.
Podczas studiów magisterskich badała wpływ trehalozy na powstawanie i rozpuszczalność ciał inkluzyjnych w bakteriach Escherichia coli (Uniwersytet Gdański) oraz potencjał przeciwnowotworowy związku 9-(2′-hydroksyetyloamino)-4-metylo-1-nitroakrydyny (C-1748) i jego przemiany metaboliczne z udziałem enzymów fazy II- UGT (Politechnika Gdańska). Podczas studiów doktoranckich rozwijała swoje umiejętności koncentrując się na rozwiązaniu zagadnienia proteolitycznej degradacji białek zachodzącej w retikulum endoplazmatycznym (ERAD). W ciągu swojej kariery naukowej zdobyła doświadczenie w planowaniu i prowadzeniu wielu metod eksperymentalnych m.in.: nadprodukcja i oczyszczanie białek, oddziaływania białko-białko, wyciszanie ekspresji genów, PCR, Western Blotting, ELISA, prowadzenie hodowli komórkowych bakteryjnych i eukariotycznych, badania in vitro.
W przedsiębiorstwie Immunolab zatrudniona od 2020 roku, obecnie na stanowisku starszego specjalisty. Pełni funkcję kierownika Działu Badań i Rozwoju oraz audytora wewnętrznego dla norm ISO 9001 i 13485, odpowiada również za nadzór nad infrastrukturą. W Zakładzie Inżynierii Genetycznej odpowiada za kwestie bezpieczeństwa. Od lat aktywnie angażuje się w działalność dydaktyczną i szkoleniową. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla różnych grup odbiorców. Szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny m.in.: izolacja i identyfikacja bakterii, prowadzenie hodowli komórek eukariotycznych wraz z badaniami in vitro, podstawowe techniki laboratoryjne, obliczenia laboratoryjne.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniach prowadzonych przez Hannę lub chcesz dowiedzieć się więcej o jej pracy, zapraszamy do kontaktu:
- Email: h.sominka@immunolab.com.pl
Dołącz do grona zadowolonych uczestników i rozwijaj swoją karierę w biotechnologii pod okiem doświadczonego specjalisty!
Hanna prowadzi szkolenia:
- Oznaczanie antybiotykowrażliwości drobnoustrojów
- Podstawowe techniki laboratoryjne
- Izolacja i identyfikacja bakterii
- Podstawy mikrobiologii
- Hodowle komórek in vitro
Natalia Sowa-Rogozińska
W 2016 r. uzyskała tytuł magistra biologii, broniąc pracę pt. „Poziom i synteza mitochondrialnego DNA w komórkach fibroblastów ludzkich” w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
W tym samym roku została słuchaczką Studium Doktoranckiego. Od początku studiów doktoranckich pełniła rolę głównej wykonawczyni w grancie NCN oraz kierowała dwoma grantami „Młody Naukowiec”. W ramach swojej pracy doktorskiej zajmowała się szczegółową charakterystyką kanałów błonowych ER w kontekście transportu substratów procesu ERAD. Wyniki badań były prezentowane na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Autorka publikacji w renomowanych czasopismach naukowych (DOI: 10.3390/toxins11060350, 10.3390/ijms20061307, 10.3390/ijms23010117, 10.18388/abp.2017_2303).
W Immunolabie zatrudniona od 2020 r. Obecnie pracuje na stanowisku młodszego specjalisty i pełni rolę kierownika Zakładu Inżynierii Genetycznej. Posiada szerokie doświadczenie laboratoryjne obejmujące m.in. prowadzenie hodowli bakterii i linii komórkowych w warunkach in vitro, izolację DNA/RNA, rt-PCR, qPCR, nadprodukcję i oczyszczanie białek, western blotting, transfekcję (w tym z użyciem siRNA), cytometrię przepływową czy testy żywotności. Obsługuje zaawansowaną aparaturę laboratoryjną, w tym termocyklery i mikroskopy oraz narzędzia bioinformatyczne i statystyczne. Prowadziła testy diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2, analizując wyniki RT-PCR oraz testy ELISA.
Ukończyła liczne szkolenia, m.in. w zakresie wykorzystania zwierząt do celów naukowych, gospodarki odpadami medycznymi i weterynaryjnymi, innowacyjnych technologii do analizy komórek, mikroskopii konfokalnej czy real-time PCR.
Od lat aktywnie angażuje się w działalność dydaktyczną i szkoleniową współorganizując wiele inicjatyw, w tym warsztaty w ramach corocznej akcji popularno-naukowej pt. „Noc Biologów” czy Dnia Otwartego Wydziału Biologii Uniwersytetu. Specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń, które dot. Techniki real-time PCR z analizą danych czy hodowle komórek in vitro.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniach prowadzonych przez Natalię lub chcesz dowiedzieć się więcej o jej pracy, zapraszamy do kontaktu:
Dołącz do grona zadowolonych uczestników i rozwijaj swoją karierę w mikrobiologii i biotechnologii pod okiem doświadczonego specjalisty!
Natalia prowadzi szkolenia: